Co bude s Kubicou?

8. prosince 2014 v 13:28 | Katka |  Robert Kubica
S Robertem Kubicou se váže jeden smutný příběh. Býval to velmi nadějný jezdec Formule 1, který měl jednou závodit ve Ferrari a vyhrávat tituly. Vše se však ve vteřině změnilo, když během zimní přestávky usedl do vozu Škoda v rally a ošklivě havaroval. Hrozila mu tenkrát dokonce amputace ruky. Kubica se z vážného zranění postupně dostával, avšak jeho sen o Formuli 1 se stále více vzdaloval.

Kubica nastoupil opět do rally a snažil se vydobýt si místo mezi elitou a třeba jednou znovu usednout do vozu Formule 1. Nyní se však opět dostal na rozcestí a zatím vůbec neví, kde bude příští sezonu závodit.


Kubica má stále možnost vrátit se v příští sezoně k okruhovému závodění, no polský závodník chce zůstat v rally a stavět na své premiérové sezoně v nejvyšší kategorii.

Kubica ke své situaci řekl, že "tento týden je důležitý, uvidíme, co se tento týden stane. Mojí prioritou je tu zůstat. Tuhle sezonu jsem získal pár dobrých zkušeností a dává smysl na nich stavět."

"Chci ale bojovat v autě, které je dobré jako to, které používají ostatní."

Podle Kubicova blízkých zdrojů je jeho setrvání v rally možné, naopak tovární sedačka v Citroenu je mnohem méně pravděpodobná. Tam to totiž vypadá, že bude pro příští sezonu plno.

"Kamkoliv Robert jde a všechno, co dělá, s sebou přináší velká očekávání a to není lehké," řekl již zmíněný zdroj. "S jeho rukou již čelí nevýhodě, takže proč by měl mít další nevýhodu v autě, které řídí?"

"Pevně věříme, že Robert dává smysl pro nějakou továrnu a také pro sponzory. Stačí se jen podívat, kolik zájmu vzbuzuje po celém světě."

"WRC je příští rok možná, ale následující dny budou klíčové."

Kubicův program v roce 2015 začne Janner Rally, kde loni při svém debutu v týmu M-Sport's Fiesta RRC vyhrál.

Kubica má tedy zájem o konkurenceschopné auto a také dlouhodobější smlouvu. Nemá pro něj smysl bojovat s horším vozem. Pokud takové auto nesežene, je možné, že úplně změní disciplínu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama