Bruno Senna: Nehoda zanechá na člověku šrámy, i když ji přežije

18. května 2015 v 14:47 | Katka |  Bruno Senna

Už je to dlouhých sedm měsíců, co Jules Bianchi nešťastně havaroval během závodu v Japonsku. Jules je na tom pořád špatně, jeho stav je sice stabilizovaný, ale mladý Francouz se stále neprobral.


Jules pochází z rodiny, která má k motosportu velmi blízko. Podobně je na tom i Bruno Senna, který jako malý přišel o strýčka. Legendární Ayrton tragicky zahynul při závodě v Imole. Jeho otec navíc nedlouho poté zemřel při nehodě na motocyklu.

"Pamatuju si, jak jsem jako dítě závodil se svým strýcem na motokárách," vzpomíná Bruno. "Jak jsem vyrůstal, tak to bylo vždy o autech. Žil jsem jimi, snil jsem o nich. Léta bylo doma závodění zakázaným tématem. Má rodina chtěla, abych byl od závodění, co nejdál to jde. Viděl jsem ale mé přátelé závodit a prostě jsem nemohl nejezdit. Musel jsem tam být a závodit. Závodění bylo v mé krvi."


Bruno pak dodal, že to vše dělá i kvůli svému jménu. "Musím být sám sebou, ale je důležité nezapomenout na naše rodinné jméno. To jméno je odkazem F1 pro fanoušky Formule 1 i lidi v Brazílii. To jméno přináší odpovědnost, protože lidem připomíná skvělého jezdce, kterým můj strýc byl. Je pro mě velmi důležité, abych to jméno nepošpinil."


Právě nehoda Ayrtona Senny znamenala v F1 velké změny, co se bezpečnosti týče. Od té doby se toho hodně změnilo k lepšímu, no i tak stále k ošklivým nehodám čas od času dochází.


"Nechá to na člověku spoustu šrámů, i když tu nehodu přežije," říká Bruno. "Každou sezonu vidíme lepší a rychlejší vozy, které kladou hodně pozornosti na bezpečnost. Podívejte se ale na Massu a Bianchiho. Uběhlo několik měsíců a je stále v kómatu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama